Кога е создаден првиот сапун и како да направите разлика меѓу природен и хемиски сапун!

Сашо СТАМЕНКОВИЌ Иако никој точно не знае кога се првите почетоци на користење на сапунот, постојат повеќе леденди околу неговото појавување. Според една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со новите решенија практично ги обезбедивме сите случаи од СЈО да имаат судска целосна разрешница, изјави заменик-претседател на СДСМ и министерка за одбрана ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога е создаден првиот сапун и како да направите разлика меѓу природен и хемиски сапун!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: