Москва предупредува на ризик од нуклеарна војна


4 копии
3 копии

Американски научници, учесници на проектот „Наука и глобална безбедност“ Science and Global Security, SGS, од Универзитетот „Принстон“ разработија симулација ...
| | веќе видена | слични

Американските научници кои се учесници во проектот „Наука и глобална безбедност“ од Универзитетот Принстон, изработиле симулација на нуклеарна војна помеѓу САД ...
| | веќе видена | слични

Американските научници кои се учесници во проектот Наука и глобална безбедност од Универзитетот Принстон, изработија симулација на нуклеарна војна меѓу САД и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот заменик- министер за надворешни работи, Сергеј Рјабков, изјави дека постои ризик од нуклеарна војна, истакнувајќи дека негативниот тренд стана особено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

За најмногу два месеци или веќе кон средината на ноември банките ќе ги испорачаат картичките на граѓаните кои влегуваат во категориите и им следува домашна ...
сите 396 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 164 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 355 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 445 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва предупредува на ризик од нуклеарна војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: