Самостојниот синдикат за здравство ги осудува нападите врз докторите


Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита денеска преку соопштение ги осуди нападите на докторите, медицинските сестри и другите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стоп за насилството врз здравствените работници или нема да има прегледи и болнички интервенции. Оваа предупредувачка порака ја упатија од Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вработените од кумановската болница, денеска спонтатно се собраа и мирно протестираа, барајќи да запре насилството врз лекарите и вработените во здравството. ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници и административците од јавните и приватни здравствени установи во општина Крива Паланка со получасовен штрајк ја поддржаа кампањата ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ денеска претпладне во кругот на Клиничкиот центар се одржа протест во организација на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото стоп за насилството врз здравствените работници се одржа мирен простест во Скопје, органзиран од Асоцијацијата на млади лекари и специјализанти. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самостојниот синдикат за здравство ги осудува нападите врз докторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: