Малолетник прободен со нож во автобус на ЈСП


Три возила се судриле утрово околу 8.20 часот на автопатот Д60 кај Триљ во близина на Сплит пренесува 24 сата.хр . Според првите информации еден возач е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 22 лица денеска се повредени меѓу кои три деца, кога една врз друга се срушија тарасите на трикатна куќа во Њу Џерси. За сега не е позната тежината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 15 лица се повредени денеска, меѓу кои и три деца, кога една на друга се срушија тераси на згради во Њу Џерси. За сега не е позната состојбата на ...
| | веќе видена | слични

Меѓу повредените , врз кои паднале терасите има најмалку три деца. Сите биле пренесени вио болница и за нивната здравствена состојба нема детални информации. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според прес-службата на регионалното Министерство за внатрешни работи, на местото на несреќата е сообраќајната полиција, екипи на Министерството за вонредни ...
| | веќе видена | слични

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Ученици во автобус број 56 кај Сарај попладнево се степале при што извадиле боксирачи и ножеви. Едно 17-годишно момче било пренесено во државната болница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новите решенија практично ги обезбедивме сите случаи од СЈО да имаат судска целосна разрешница, изјави заменик-претседател на СДСМ и министерка за одбрана ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник прободен со нож во автобус на ЈСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: