Со каков раст се фали министерот Сугарески кога реализацијата на капиталните инвестиции за првата половина од годинава е помалку од 20 отсто


Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ реакција на изјавата на Горан Сугарески. „На граѓаните им е доста од празните флоскули и лагите и манипулациите кои им ги ...
| | веќе видена | слични

Реализираме еден приоритетен проект за Радовиш со кој ќе обезбедиме константна и навремена дистрибуција на вода до граѓаните. Проектот е со вредност од 860 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со проектот за изградба на цевковод и резервоари за вода во неколку населени места во општина Радовиш ќе обезбедиме навремена и постојана дистрибуција на вода ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот е со вредност од 860 илјади евра и предвидува изградба на цевковод и резервори за вода во неколку населени места во општината, истакна министерот за ...
| | веќе видена | слични

Ќе се бара нов изведувач за дел од патот Градско Прилеп. Договорот со шпанската компанија Рубау за изгрдба на делницата Фариш Дреново е раскинат. Земјава веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската компнаија „Рубау конструксионес“ го раскина договорот со Јавното претпријатие за државни патишта за изградба на 10 километарска делница од Фариш до ...
| | веќе видена | слични

Демантирајте ја веста која ја објавивте или ќе ве тужам! Со овие зборови до Република се обрати директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран ...
| | веќе видена | слични

Како Влада ќе продолжиме посветено да работиме на унапредување на патната мрежа во земјава, континуирано да го поттикнуваме развојот на сите региони и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

За најмногу два месеци или веќе кон средината на ноември банките ќе ги испорачаат картичките на граѓаните кои влегуваат во категориите и им следува домашна ...
сите 305 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 164 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 355 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 485 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Вонредна седница на Советот за безбедност на ОН за регионот Нагорно Карабах, во кој дојде до до сериозен судири меѓу ерменските и азербејџанските безбедносни ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со каков раст се фали министерот Сугарески кога реализацијата на капиталните инвестиции за првата половина од годинава е помалку од 20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: