Со каков раст се фали министерот Сугарески кога реализацијата на капиталните инвестиции за првата половина од годинава е помалку од 20 отсто


Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ реакција на изјавата на Горан Сугарески. „На граѓаните им е доста од празните флоскули и лагите и манипулациите кои им ги ...
| | веќе видена | слични

Реализираме еден приоритетен проект за Радовиш со кој ќе обезбедиме константна и навремена дистрибуција на вода до граѓаните. Проектот е со вредност од 860 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со проектот за изградба на цевковод и резервоари за вода во неколку населени места во општина Радовиш ќе обезбедиме навремена и постојана дистрибуција на вода ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот е со вредност од 860 илјади евра и предвидува изградба на цевковод и резервори за вода во неколку населени места во општината, истакна министерот за ...
| | веќе видена | слични

Ќе се бара нов изведувач за дел од патот Градско Прилеп. Договорот со шпанската компанија Рубау за изгрдба на делницата Фариш Дреново е раскинат. Земјава веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската компнаија „Рубау конструксионес“ го раскина договорот со Јавното претпријатие за државни патишта за изградба на 10 километарска делница од Фариш до ...
| | веќе видена | слични

Демантирајте ја веста која ја објавивте или ќе ве тужам! Со овие зборови до Република се обрати директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран ...
| | веќе видена | слични

Како Влада ќе продолжиме посветено да работиме на унапредување на патната мрежа во земјава, континуирано да го поттикнуваме развојот на сите региони и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со каков раст се фали министерот Сугарески кога реализацијата на капиталните инвестиции за првата половина од годинава е помалку од 20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: