Апостолска ги повика турските стопанственици да ги реализираат своите инвестициски проекти


Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес оствари работна средба со бизнис делегација од Република Турција, предводена ...
| | веќе видена | слични

Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан денес е во работна посета на Тетово каде што посети две компании, компанијата за производство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Причина за досегашното слабо присуство на француските инвеститори во Република Македонија се малиот пазар, релативната политичка нестабилност и нереформираната ...
| | веќе видена | слични

Да се расчити со криминалот, случајот Рекет да се истера до крај, за да докажеме дека имаме правна државата каде законите важат за сите, дури и за високите ...
| | веќе видена | слични

Во преговорите за влез во Европската унија треба да бидат вклучени и луѓе од бизнисот и нивните еснафски здруженија, рече претседателот Стево Пендаровски на ...
| | веќе видена | слични

Членството во НАТО и пристапните преговори со ЕУ значајно ќе ја подбрат инвестициската клима, а владеењето на правото останува еден од клучните услови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со претставници на Советот на странските инвеститори при Стопанската комора на Македонија. Тој порача дека апсолутен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Назад сме од светскиот тренд на автоматизација и дигитализација. Мораме да вложиме во нови технологии, да го реструктуираме образовниот систем согласно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апостолска ги повика турските стопанственици да ги реализираат своите инвестициски проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: