Скопјанец продавал фалс „Најк“ патики во Визбегово

5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Г.Ф.(57) од Кичево и ДАШТУ „Тимони АБЦ“ ДООЕЛ Кичево поради постоење ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Педесет и едногодишен маж со фалсификувана диплома од универзитет во Приштина, Косово, се вработил како професор по математика во основно училиште во Куманово. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

СВР Куманово до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против С.З.(51) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Кумановската полиција поднела кривична пријава против 51-годишник, поради сомнение дека со фалсификувана исправа бил примен како наставник во основното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумановската полиција поднесе кривична пријава до основното јавно обвинителство за „фалсификување исправа“ против кумановец кој шест години предавал математика ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С. (44) од село Добри Дол, гостиварско, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

За најмногу два месеци или веќе кон средината на ноември банките ќе ги испорачаат картичките на граѓаните кои влегуваат во категориите и им следува домашна ...
сите 397 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 162 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 355 | | | веќе видена

Поуката не е само за функционери од поранешната власт кои се соочуваат со судски процеси. Поуката е и за сите актуелни избрани и именувани функционери. ...
сите 106 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 445 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Неколку дена по ред стапката на заразени во однос на бројот на тестирани е над 10%. Состојбата станува алармантно, а од министерот Венко Филипче нема ни трага ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец продавал фалс „Најк“ патики во Визбегово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: