Вработените во СЈО бараат да продолжат со работа во Јавното обвинителство

Вработените во СЈО испратија писмо до државниот врв и амбасадорите во земјава во кое изразуваат разочараност поради „недоволното внимание кое се посветува на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Предметите на СЈО ќе продолжат во Јавното обвинителтво. Ова им ги помати сметките на оние кои сакаа СЈО да пропадне и да стане институција без иднина. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Вработените во СЈО пишале писмо во кое замолуваат да не бидат шутнати на улица по крахот со Катица (во суштина, веројатно договорено е сите да бидат насекаде ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Специјалното јавно обвинителство заминува во историјата, а одговорот на најважното прашање за тоа кој ги прислушувал неовластено граѓаните во Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Судбина. Кога вработените во ТВНова протестираа пред СЈО, а јас им се приклучив со поддршка, им порачуваа дека требало да знаат дека работат кај "криминалец". ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 417 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 95 | | | веќе видена

Од Стопанската комора за туризам се задоволни што се вклучени во новиот сет мерки за помош од владата, но чекаат да ги видат условите за да знаат колку од ...
сите 155 | | | веќе видена

Голем дел од наставниците жестоко реагираа по обуките за онлајн предавањата на Националната платформа, тврдејќи дека едукаторите им дале јасно на знаење дека е ...
сите 268 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените во СЈО бараат да продолжат со работа во Јавното обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: