Израел негира дека шпионирал во Белата куќа и други чувствителни локации во Вашингтон


2 копии

Елад Строхмајер, портпарол на израелската амбасада во Вашингтон, ги отфрли тврдењата за евентуална шпионажа на Тел Авив во Белата куќа, нарекувајќи ги наводите ...
| | веќе видена | слични

Саудискиот претсолонаследник, принцот Мухамед бин Салман, го ликвидирал човекот на кого му наредил да го убие новинарот Џамал Кашоги. Салман на овој начин сака ...
| | веќе видена | слични

Саудискиот новинар Џамал Кашоги (59) е убиен на 2 октомври 2018 во конзулатот на таа земја во Истанбул, а се верува дека неговото убиство било наредено од ...
| | веќе видена | слични

Кога неименуван советник на американскиот претседател Доналд Трамп му пришол на претседателот на „Мајкрософт“, Бред Смит, и побарал од него да ги користи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политико Американската влада откри дека во последните две години, Израел најверојатно поставил уреди за следење на мобилните телефони во близина на Белата куќа ...
| | веќе видена | слични

Уреди за надзор и следење кои се лоцирани во близината на Белата куќа и други чувствителни локации во Вашингтон во текот на изминатите две години, веројатно, ...
| | веќе видена | слични

Израелска компанија NSO која произведува шпионски софтвер и која е обвинета дека им помагала на авторитарните влади да ги замолчат дисидентите, соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел негира дека шпионирал во Белата куќа и други чувствителни локации во Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: