Сугарески: Градежништвото со раст од 2,8 отсто во вториот квартал


Реализираме еден приоритетен проект за Радовиш со кој ќе обезбедиме константна и навремена дистрибуција на вода до граѓаните. Проектот е со вредност од 860 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со проектот за изградба на цевковод и резервоари за вода во неколку населени места во општина Радовиш ќе обезбедиме навремена и постојана дистрибуција на вода ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот е со вредност од 860 илјади евра и предвидува изградба на цевковод и резервори за вода во неколку населени места во општината, истакна министерот за ...
| | веќе видена | слични

Ќе се бара нов изведувач за дел од патот Градско Прилеп. Договорот со шпанската компанија Рубау за изгрдба на делницата Фариш Дреново е раскинат. Земјава веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската компнаија „Рубау конструксионес“ го раскина договорот со Јавното претпријатие за државни патишта за изградба на 10 километарска делница од Фариш до ...
| | веќе видена | слични

Демантирајте ја веста која ја објавивте или ќе ве тужам! Со овие зборови до Република се обрати директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран ...
| | веќе видена | слични

Како Влада ќе продолжиме посветено да работиме на унапредување на патната мрежа во земјава, континуирано да го поттикнуваме развојот на сите региони и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Градежништвото со раст од 2,8 отсто во вториот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: