Железничка несреќа во Конго: Воз излета од шините, загинаа најмалку 50 луѓе

5 копии

Најмалку 50 луѓе загинаа кога воз излета од шини во југоисточниот дел на Конго. – Се се случи рано утрово во југоисточната провинција Тангањика, изјави ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 50 лица загинаа откако воз излета од шините во југоисточната провинција Танганика рано утрово, соопштија од министерството за внатрешни на ДР Конго. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Железничка несреќа во Конго: Воз излета од шините, загинаа најмалку 50 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: