“Надал беше мртов, морав да му ги облечам фармерките“

2 копии

Рафаел Надал веќе има 19 грен-слем титули на своето конто, но како и секој спортист, во кариерата доживеа неколку разочарувачки порази. Неговиот чичко и ...
| | веќе видена | слични

Светскиот рекет број 3, Роџер Федерер откри дека Рафаел Надал е крајно мотивиран да направи силен настап во третото издание на тимскиот турнир „Лејвер Куп“. ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми објавиле приказна во која тврдат дека знаат дека Новак во текот на престојот во Њујорк за време на траењето на УС Опен успеал брзо да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Надал беше мртов, морав да му ги облечам фармерките“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: