Владата на Kонте бара време од ЕУ за долгот

14 копии
4 копии
2 копии

Партијата на Зелените во Европскиот Парламент најави дека е подготвена да преговара со владејачката италијанска „Пет Ѕвезди“ за приклучување во нивната група. ...
| | веќе видена | слични

Италија долго се жали дека е оставена сама да се бори со стотици илјади мигранти кои го поминале морето во напорите да стигнат до Европа, потсетуваат светските ...
| | веќе видена | слични

Европската унија мора да воведе автоматски систем за преземање на илегалните имигранти кои бродовите ги собираат во водите на Медитеранот, се согласија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Малта се согласи да прифати 90 мигранти спасени од италијанската крајбрежна стража со што е решен спорот со новата италијанска Влада, а во водите на Либија ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата на Kонте бара време од ЕУ за долгот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: