Џонсон: Лага е дека сум ја лажел кралицата


Британскиот премиер Борис Џонсон, повторно би можел да го суспендира парламентот, дури иако британскиот Врховен суд пресуди дека неговата првобирна суспензија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија достави писмено предлози во кои се вели дека би сакале да биде изменет договорот за „Брегзит“, изјави денеска портпаролот на Европската ...
| | веќе видена | слични

Имате 12 дена да го покажете планот за излез на Британија од ЕУ, црно на бело. После тоа е крај, му порача финскиот премиер на британскиот колега Борис Џонсон. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британската влада денес соопшти дека на Европската унија и пратила пишувани предлози за измена на отфрлениот договор за уреден Брегзит. Наведено е дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на првиот училишен ден од гимназијата „Орце Николов“ им посака успешен почеток на средношколците. Во празните ...
сите 362 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 93 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 111 | | | веќе видена

Безбедносниот аналитичар Благоја Марковски во 24 анализа истакна дека војната меѓу Азербејџан и Ерменија е територијален конфликт, кој датира одамна од пост ...
сите 364 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон: Лага е дека сум ја лажел кралицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: