И за 600 денари покачена плата ќе се добиваат субвенции


Министерката за финансии, Нина Ангеловска ни образложуваше ребаланс во кој што не учествувала во неговото креирање, туку имаше улога на портпарол на Зоран ...
| | веќе видена | слични

Со Ребалансот за 2019 се обезбедува поддршка за поголеми плати во приватниот и јавниот сектор, повеќе средства за активни мерки за вработување и средства за ...
| | веќе видена | слични

Почна расправата за ребалансот на буџетот. Опозицијата удри по капиталните проекти- ставка од каде се кратат повеќе од 50 милиони евра за покривање на тековни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
| | веќе видена | слични

За опозицијата популизам и обид за купување гласови, за власта можност повеќе пари да завршат кај граѓаните. Жестока расправа за прекроената државна каса на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 117 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 59 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И за 600 денари покачена плата ќе се добиваат субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: