И за 600 денари покачена плата ќе се добиваат субвенции


Министерката за финансии, Нина Ангеловска ни образложуваше ребаланс во кој што не учествувала во неговото креирање, туку имаше улога на портпарол на Зоран ...
| | веќе видена | слични

Со Ребалансот за 2019 се обезбедува поддршка за поголеми плати во приватниот и јавниот сектор, повеќе средства за активни мерки за вработување и средства за ...
| | веќе видена | слични

Почна расправата за ребалансот на буџетот. Опозицијата удри по капиталните проекти- ставка од каде се кратат повеќе од 50 милиони евра за покривање на тековни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
| | веќе видена | слични

За опозицијата популизам и обид за купување гласови, за власта можност повеќе пари да завршат кај граѓаните. Жестока расправа за прекроената државна каса на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 390 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 221 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 357 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И за 600 денари покачена плата ќе се добиваат субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: