Петровска: Итно да се донесе законот за ОЈО


2 копии

По длабоката криза и заробената држава, во изминатите години се потрудивме да го ослободиме општеството од селективна правда со инструмент наречен Специјално ...
| | веќе видена | слични

Нема партија за која повеќе се клевети. Нема партија за која се нелегално објавени повеќе незаконски материјали отколку за ДУИ, со продажба и препродажба, со ...
| | веќе видена | слични

Според пратеникот Артан Груби е единствената политичка партија која што бара институционална истрага за сите функционери почнувајќи од 2002 година, вклучувајќи ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство заминува во историјата, што остави зад себе и што по него – беше темата на денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“. Гостин ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СЈО како институција и тело треба да продолжи со работа во рамки на јавнообвинителскиот систем согласно хиерахиската поставеност и правила, а доказниот видео и ...
| | веќе видена | слични

Предметите на СЈО мора да се процесуираат и да добијат завршница, СЈО треба да продолжи да фунцкионира во рамки на редовното обвинителство. Итно да се донесе ...
| | веќе видена | слични

Според невладините, „бомбите“ се неопходи да бидат употребувани и натаму во постапките. Неопходно е позиционирање на СЈО во најмала рака на ниво и степен на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Итно да се донесе законот за ОЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: