Немаме капацитет за сериозен исчекор во борбата против климатските промени


3 копии

Кај земјоделците се уште не може да се подигне идејата дека треба да се прилагодат на климатските промени зашто за секоја штета од временските непогоди некој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чешиново-Облешево е избрана за пилот општина во реализацијата на проектот „Подршка за интегриран локален развој“ што во наредните две години ќе го реализира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не се доволно информирани за мерките кои тие треба да ги превземат, а штетите очекуваат да ги покрие државата. Исто така и експертите немаат доволно податоци ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска присуствуваше на презентација на новиот проект на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе се одржи работилница на која ќе биде презентиран проектот „Поддршка за интегриран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воведна работилница на новиот проект „Зајакнување на институционалните и технички капацитети за подобрување на транспарентноста за климатски промени во рамките ...
| | веќе видена | слични

Ефектите од борбата со климатските промени во земјава се мали и незначителни, сметаат експертите. Најзначајно е, велат, да се подигне свеста кај земјоделците ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска учествуваше на шестата сесија на Работната група „Земјоделство и Рурален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 516 | | | веќе видена

Гордана Јанкуловска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Заев. Јанкуловска оди во затвор за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и ...
сите 176 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска присуствуваше на отворање на новиот објект „Сонце“ на детската градинка „Детска радост“ во ...
сите 160 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Немаме капацитет за сериозен исчекор во борбата против климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: