Немаме капацитет за сериозен исчекор во борбата против климатските промени


Кај земјоделците се уште не може да се подигне идејата дека треба да се прилагодат на климатските промени зашто за секоја штета од временските непогоди некој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државата ќе интервенира во лозарството, овие денови ќе се седне со лозарите за да се дизајнира најавената интервентна мерка, со цел да се извлече максимум. Ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ефикасно се искористуваат европските фондови во агросекторот, рече денеска министерот за земјоделство Трајан Димковски при посетата на винарницата ,,Мовино”, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со финансиска поддршка од Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации (ФАО) во земјава ќе се подобруваат условите за живеење во руралните ...
| | веќе видена | слични

Тој ја посети винарницата ,,Мовино", во која капацитетот е зголемен од четири на пет милиони литри вино, благодарение на поддршката од ИПАРД програмата, но и ...
| | веќе видена | слични

Дополнително ќе се крои интервентната мерка од државата за поддршка на лозарите годинава, поради намалените приноси на грозјето од сушата – најави денеска ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска присуствуваше на презентација на новиот проект на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе се одржи работилница на која ќе биде презентиран проектот „Поддршка за интегриран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воведна работилница на новиот проект „Зајакнување на институционалните и технички капацитети за подобрување на транспарентноста за климатски промени во рамките ...
| | веќе видена | слични

Втора година по ред и единствена од ваков вид манифестација за „Избор на најуспешни во областа на земјоделството“ во организација на земјоделското здружение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Немаме капацитет за сериозен исчекор во борбата против климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: