Пак нападнати лекари, придружба на пациент тепала во болницата „Св.Наум Охридски“


Лекари, медицински сестри и болничари биле нападнати во раните утрински часови во болницата „Св. Наум Охридски“ од придружба на пациент, кој бил примен со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
5 копии

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
| | веќе видена | слични

Ако имало 6 инциденти на напади на доктори пред 5 години, сега се зголемени на 15 во овој изминат период, со оваа информација излезе Лекарската комора во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Синдикатот на Клиничкиот центар го поддржува протестот со мото „Стоп за насилството врз здравствените работници“, организиран од Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот, што под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ е најавен за утре на хелиодромот на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“, лекарите и медицинскиот персонал утре почнувајќи во 11 часот ќе одржат полчасовен мирен протест на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 366 | | | веќе видена

Капитенот Никола Ѓоргиев одигра уште еден брилијантен натпревар и беше вистински лидер во триумфот над Словенија со што се ставивме во позиција да можеме да се ...
сите 308 | | | веќе видена

Од таму велат дека нема злоупотреба на парите, ниту пак донации од странство за таа намена. Антикорупциска нема отворено предмет за поранешната специјална ...
сите 171 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. ...
сите 174 | | | веќе видена

Притворена обвинителка за рекет издава наредби, а премиер се слуша со нејзината адвокатка која тврди дека таа не е психофизички здрава. Вака “блеска” ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пак нападнати лекари, придружба на пациент тепала во болницата „Св.Наум Охридски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: