Ученичка во Кенија се самоуби оти наставникот ја засрамил дека униформата ѝ била извалкана од менструација

Ученичка во Кенија се самоубила откако била засрамена за време на час бидејќи имала менструација и униформата ѝ била извалкана. Кениските медиуми пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На социјалните мрежи во Србија се појави ново видео кое покажува како претепаното девојче доживува насилство и надвор од училиштето.Веќе два дена трае бурата ...
| | веќе видена | слични

Брајево, Србија овие денови го потресе инцидент измеѓу малолетнички во училишен двор. Имено се појави видео како две малолетнички тепаат и навредуваат друга ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Насилничките од Барајево, Србија кои неодамна брутално се изживуваа над врсничката (15) најверојатно ги чека исклучување од училиштето, а нивните родители ...
| | веќе видена | слични

Врсничко насилство во Брајево, Србија, каде две 15- годишни девојчиња малтретираат и удираат нивна врсничка. Учесниците во ова видео со врсничко насилство се ...
| | веќе видена | слични

Врсничко насилство во Брајево, Србија, каде две 15- годишни девојчиња малтретираат и удираат нивна врсничка доби законски епилог. Две малолетнички во дворот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шокантното врсничко насилство се случило во Барајево, Србија каде на 11 септември две девојчиња ја шамарале и злоставувале своја врсничка на крајот ќе добие ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесетгодишна кениска ученичка си го одзела животот откако наводно еден наставник ја посрамотил затоа што добила менструален циклус на час, пренесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

Додека се чека блиц-проектот „Викенд без ДДВ“, повеќето функционери се незаинтересирани да ги скенираат фискалните сметки, но има и такви кои, барем според ...
сите 339 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 169 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 442 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Турција ги испрати своите сојузници во Сирија да го поддржат Азербејџан во конфликтот со соседна Ерменија, изјави ерменскиот амбасадор во Москва. Вардан ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученичка во Кенија се самоуби оти наставникот ја засрамил дека униформата ѝ била извалкана од менструација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: