По успешниот септемвриски циклус: Македонија скока две места на ФИФА листата!

По освоените четири бодови, реми во Бер Шева и победа во Рига, Македонија ќе напредува две места на ФИФА листата. Како што велат прогнозите, напата најдобра ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

По триумфот над Летонија и освоениот бод на гостински терен против Израел, македонската репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ ќе се соочи со ...
| | веќе видена | слични

Нема да му биде понуден нов договор на Давитков и наскоро се очекува да имаме нов селектор на сениорите. Моментно се водат разговори, има согласности меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Победата над репрезентацијата на Летонија во Рига и нерешениот резултат против Израел во Тел Авив во рамки на квалификациите за Европското првенство во 2020-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца ...
сите 681 | | | веќе видена

За купување на Еуростандард банка бил заинтересиран сериозен инвеститор, дознава Фактор од банкарски кругови. Која е банката или фирмата што сакала да ја купи ...
сите 268 | | | веќе видена

Како и кога ќе почне учебната година? Родителите, учениците и наставниците сѐ уште чекаат да се изјаснат Министерството за образование и здравствените ...
сите 545 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 222 | | | веќе видена

Во неделата на паркинг во скопската населба Ново Лисиче изби пожар во кој беше запалено едно возило, информираат од МВР. Во врска настанот од 09.08.2020, кога ...
сите 86 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По успешниот септемвриски циклус: Македонија скока две места на ФИФА листата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: