Вицепремиерот Османи утре во работна посета на Шведска


3 копии

Кралството Шведска е голем и искрен пријател на Република Северна Македонија и пријателството продолжува да се развива низ меѓусебната соработка на двете ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Бундестаг следната недела ќе даде зелено светло за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ, уверува  вицепремиерот задолжен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев се сретна со Кристин Форшгрен Бенгтсон, новата шведска амбасадорка во државава. Како што информираат од владината прес-служба, на средбата ...
| | веќе видена | слични

На нашите европски партнери јасно им ја пренесовме нашата позиција, и веруваме дека тоа ќе биде од големо значење“, вели Метју Палмер во интервју за Гласот на ...
| | веќе видена | слични

Ова на денешната средба го констатираа премиерот Зоран Заев и новата шведска амбасадорка Кристин Форшгрен Бенгтсон. На состанокот, како што соопшти владината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се сретна со Кристин Форшгрен Бенгтсон, новата амбасадорка на Кралството Шведска во ...
| | веќе видена | слични

САД очекува Македонија да ги отпочне пристапните преговори со Европската унија во октомври. Новоименуваниот специјален претставник на државниот секретар на САД ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Јавноста очекуваше попрецизни информации, но досегашниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, се досега не ги открива личните причини за неговата ...
сите 155 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 121 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 208 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 114 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Состојбата со Ковид-19 станува се полоша. На дневно ниво се зголемува бројот на заболени, а според надлежните главната причина за ова е непочитувањето на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицепремиерот Османи утре во работна посета на Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: