Лабуристите бараат итно враќање на пратениците во Парламентот


5 копии

Британската влада денес соопшти дека на Европската унија и пратила пишувани предлози за измена на отфрлениот договор за уреден Брегзит. Наведено е дека на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Борис Џонсон има 12 дена за да ги претстави своите планови за брегзит пред Европската унија, вели финскиот премиер Анти Рине.Тој изјави дека заедно со ...
| | веќе видена | слични

Имате 12 дена да покажете план за излез на Велика Британија од ЕУ, црно на бело. После тоа е крај, му порача финскиот премиер на британскиот колега Борис ...
| | веќе видена | слични

Британските Либерал демократи најавија дека ќе го откажат Брегзит доколку победат на изборите. Членовите на оваа партија изгласале нова политика на конгресот ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент денеска ја поддржа предлог- резолуцијата за Брегзит, со која се овозможува одложување на излегувањето на Британците од ЕУ, но исто така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 253 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 190 | | | веќе видена

Државата ќе ги субвенционира платите за октомври, ноември и декември на фирмите кои се погодени од кризата. Ова е дел од четвртиот пакет мерки. Премиерот ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лабуристите бараат итно враќање на пратениците во Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: