Дете донесе рачна бомба во градинка

Детето кое во претшколската установа „Наша радост“ во Рача близу Крагуевац испило асепсол наместо вода и сега е на интензивна нега во болница. Не е во животна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двегодишното девојче од Рача во близина на Крагуевац се отруло во градинка откако испило средство за дезинфекција „асепсол“, кој бил во шишенце со етикета за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двегодишно девојче од градинката „Наша радост“ во Рача, Србија е во болница откако васпитачката по грешка и дала средство за дезинфекција „асепсол“, кое било ...
| | веќе видена | слични

Припадници на шведски специјален тим затворија една предучилштна устаова во Кристијанштад, откако дете донело граната. Полицијата е повикана откако персоналот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Експертите за детектирање на експлозивни направи од шведската полиција биле повикани од воспитувач во некоја градинка откако некое од децата внело рачна бомба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 252 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Прилеп против десете лица кои во четвртокот нападнаа пет полициски ...
сите 359 | | | веќе видена

Правните субјекти кои оваа година нема да остварат добивка нема да треба да исплатат К-15 на своите вработени, но оние кои ќе остварат добивка, согласно закон ...
сите 230 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 190 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дете донесе рачна бомба во градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: