Претседателот на француското Собрание под истрага поради финансиска злоупотреба


7 копии

Претседателот на Националното собрание на Франција, Ришар Феран, близок сојузник на претседателот Емануел Макрон, е ставен под официјална истрага за наводна ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ како и за се останато, доцни со денови, месеци и години. И денеска од белиот дворец се шират лаги, невистини и дезинформации, велат во реакција од ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција која во име на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја одржа Цветан Трипуновски, тие обвинија дека Кире Неделковски, поранешен функционер на ...
| | веќе видена | слични
13 копии
8 копии

Додека земјоделците солзи ронат за денар повеќе за родот свој, лица од власта ги крадат нивните пари. СДСМ со доаѓањето на власт на чело на Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Пари наменети исклучиво за работење и плаќање на поверeниците кои што треба да го следат текот и откупот на тутун во Република Македонија. Целиот криминален ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на француското Собрание под истрага поради финансиска злоупотреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: