Големо откритие: Пронајдена вода на планета поголема од Земјата


Цивилизацијата е премногу млада за да се соочи со вонземјаните, а интелегентните луѓе од галаксијата Млечен Пат ја посетиле Земјата уште пред постоењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
4 копии
2 копии

Планетата К2-186 е потенцијален кандидат за откривање на живот надвор од Земјата, пренесува „Би-Би-Си“. Имено, Астрономите откриле вода во атмосферата на оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 196 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 254 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 190 | | | веќе видена

Државата ќе ги субвенционира платите за октомври, ноември и декември на фирмите кои се погодени од кризата. Ова е дел од четвртиот пакет мерки. Премиерот ...
сите 275 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големо откритие: Пронајдена вода на планета поголема од Земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: