Мурињо предвидува што ќе прави Роналдо на 50 години


Ѕвездата на Јувентус не можеше да ги запре солзите , кога си го виде покојниот татко Хосе Динис Авеиро , кој говори за Кристијано во 2004 пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите светски фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо најави венчавка со неговата девојка Георгина Родригез. „Ќе се венчаме еден ...
| | веќе видена | слични

Се е подготвено за стартот на сезоната во Лигата на шампионите, која ќе донесе нови бројни возбудувања во обидите на гигантите да го симнат Ливерпул од тронот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо призна дека се почуствувал засрамен од наводите за силување и како тоа може да влијае на неговото семејство. Sвездата на Јувентус беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога ќе се врзат две импресивни победи на Европско првенство и осoбено кога ќе се совлада домаќинот и кандидат за висок пласман, тогаш задоволството е огромно ...
сите 307 | | | веќе видена

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 187 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

„Притворена обвинителка за рекет издава наредби, а премиер се слуша со нејзината адвокатка која тврди дека таа не е психофизички здрава.Вака “блеска” ...
сите 165 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо предвидува што ќе прави Роналдо на 50 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: