Претседателот на француското Собрание под истрага поради финансиска злоупотреба

7 копии

Претседателот на Националното собрание на Франција, Ришар Феран, близок сојузник на претседателот Емануел Макрон, е ставен под официјална истрага за наводна ...
| | веќе видена | слични

Франција ќе испрати експерти во Саудиска Арабија, кој ќе помогне во истрагата за нападот на нафтеното постројување во Саудиска Арабија, за кој САД го ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Претседателот на Франција Емануел Макрон има пристап до апликација што ги покажува успесите и неуспесите на неговите министри и тоа во реално време, јавува ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Франција го губи трпението и и покажува жолт картон на Британија заради продолжувањето на Брегзит, пишува денес Дојче веле, наведувајќи дека Париз смета дека ...
| | веќе видена | слични

Новата комесарка на ЕК за внатрешна трговија , Французинката Силвија Гулард денеска беше сослушана во полиција во рамки на истрагата за фиктивни вработувања во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По величествениот триумф од 3-1 над домаќинот Словенија, капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓорѓиев, испрати порака на социјалните ...
сите 309 | | | веќе видена

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 189 | | | веќе видена

Откако политичко салто направија повеќемина истакнати борци од тн. шарена револуција, и приврзаници на актуелната власт, меѓу кои професори, адвокати, ...
сите 194 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 214 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на француското Собрание под истрага поради финансиска злоупотреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: