ЕУ ги повика власта и опозицијата во Венецуела да продолжат со преговорите

3 копии

Шефот на европски дипломатија Федерика Могерини ја повика владата на Венецуела и опозицијата да продолжат со дијалогот за да се обидат да се најдат излез од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Европската Унија реагира на последниот потег на режимот на Николас Мадуро во Венецуела со кој се исклучуваат опозициските сили. Режимот на Мадуро најави дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Висок суд во Шпанија донесе одлука дека власта треба го одбие барањето на САД за екстрадирање на поранешен шеф на венецуелската воена разузнавачка служба. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот генерал и еден од најблиските соработници на венецуеланскиот претседател Уго Чавез, Уго Карвахал, ја чека одлучувачката пресуда која денес треба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија ќе испрати 30 милиони евра помош на Колумбија за да и’ помогне да се справи со приливот на мигранти од Венецуела, кои бегаат од економската и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колумбиските вооружени сили се во состојба на воена готовност во одговор на венецуелските воени вежби на границата меѓу двете држави што Богота ги смета за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 366 | | | веќе видена

Капитенот Никола Ѓоргиев одигра уште еден брилијантен натпревар и беше вистински лидер во триумфот над Словенија со што се ставивме во позиција да можеме да се ...
сите 308 | | | веќе видена

Од таму велат дека нема злоупотреба на парите, ниту пак донации од странство за таа намена. Антикорупциска нема отворено предмет за поранешната специјална ...
сите 171 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. ...
сите 174 | | | веќе видена

Притворена обвинителка за рекет издава наредби, а премиер се слуша со нејзината адвокатка која тврди дека таа не е психофизички здрава. Вака “блеска” ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ги повика власта и опозицијата во Венецуела да продолжат со преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: