Одбојкарите денеска против Финска дебитираат на ЕУРО


По величествениот триумф од 3-1 над домаќинот Словенија, капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓорѓиев, испрати порака на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се врзат две импресивни победи на Европско првенство и осoбено кога ќе се совлада домаќинот и кандидат за висок пласман, тогаш задоволството е огромно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алберто Џулијани категорично одби каква било можност за потценување на ривалот и многу коректно призна дека македонската одбојкарска репрезентација заслужено ...
| | веќе видена | слични

Македонија е се поблиску до осминафиналето и пат за Франција, откако вечерва Турција ја победи Белорусија со 3:1. Сега ни треба уште една победа на Турците, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Елми Азири од Алијанса за Албанците во синоќешното издание на „Клик Плус“, ја обвини ДУИ дека била против идејата во СЈО да се вклучат обвинители од САД и ЕУ, ...
сите 210 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 214 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбојкарите денеска против Финска дебитираат на ЕУРО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: