Гутереш: Планот на Нетанјаху да анектира делови на Западниот брег е погубен за регионалниот мир

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изрази загриженост поради планот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да анектира делови на Западниот брег ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставник во кабинетот на премиерот на Израел, денеска изјави дека Бенјамин Нетанјаху нема да присуствува на овогодинешната седница на Генералното собрание ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сојузот на партии од центарот Сино бело на поранешниот командант на израелската армија Бени Генц денеска изби на прво место со 32 пратенички мандати од вкупно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Европската Унија ја осуди одлуката на израелската влада донесена вчера за етаблирање нова колонија во јорданската долина. Владата во Тел Авив, иако техничка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се бори за политички опстанок откако излезните анкети од изборите одржани вчера, покажаа тесна трка и опаѓање на моќта ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се бори за политички опстанок откако првичните резултати од парламентарните избори одржани вчера покажаа дека ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гутереш: Планот на Нетанјаху да анектира делови на Западниот брег е погубен за регионалниот мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: