„Сината девојка“ се самозапали откако ѝ беше забранет влез на фудбалски стадион

Жена од Иран на која не ѝ беше дозволен влез на фудбалски стадион во Техран почина откако се самозапали, соопшти организацијата за човекови права „Амнести ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Иранките во иднина ќе може да ги гледаат меѓународните фудбалски натпревари на стадионите, најави во четвтртокот иранскиот министер за спорт. „Сѐ е подготвени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранка се запали со бензин откако била приведена поради тоа што се облекувала како маж за да може да влезе на фудбалски стадион за да гледа натпревар. Таа се ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишната Сахар Кодајари се соочуваше со обвиненија поради „излегување во јавност без Хиџаб“ кога се обидела да влезе во стадионот „облечена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

За најмногу два месеци или веќе кон средината на ноември банките ќе ги испорачаат картичките на граѓаните кои влегуваат во категориите и им следува домашна ...
сите 305 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 167 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 355 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 444 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сината девојка“ се самозапали откако ѝ беше забранет влез на фудбалски стадион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: