Врховниот суд на САД одобри закон на Трамп

10 копии
7 копии

Кога неименуван советник на американскиот претседател Доналд Трамп му пришол на претседателот на „Мајкрософт“, Бред Смит, и побарал од него да ги користи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елад Строхмајер, портпарол на израелската амбасада во Вашингтон, ги отфрли тврдењата за евентуална шпионажа на Тел Авив во Белата куќа, нарекувајќи ги наводите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политико Американската влада откри дека во последните две години, Израел најверојатно поставил уреди за следење на мобилните телефони во близина на Белата куќа ...
| | веќе видена | слични

Уреди за надзор и следење кои се лоцирани во близината на Белата куќа и други чувствителни локации во Вашингтон во текот на изминатите две години, веројатно, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Врховен суд го одобри во средата барањето на администрацијата на претседателот Доналд Трамп за потполно спроведување на новото правило кое треба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врховниот суд на САД одобри закон на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: