За најдобриот играч, клубот дава награда – „калашников“


Звучи лудо, но вистина е, хокеарскиот голман Савели Кононов доби пушка АК-47 затоа што беше најзаслужен за победа на својот тим. Ижстал Ижевск со 3-2 го победи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По победата на Ижстал Ижевск од 3:2 над Челмет Челјабинск во дуел од втората руска хокеарска лига за играч на мечот беше прогласен голманот на Ижстал, Савелиј ...
| | веќе видена | слични

Хокеарскиот клуб Ижстал од втората лига во Русија има нов начин за наградување на посветеноста на играчите. Најдобриот играч по одигран натпревар наместо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 460 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За најдобриот играч, клубот дава награда – „калашников“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: