Скопје не стана Зелена престолнина, а невладините очекуваат зимава да биде најзагаден град

Градот Скопје аплицираше, но не успеа да стане Зелена престолнина за 2021 година. Од О2 Иницијатива вчера на социјалните мржеи обвинија дека градските власти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје не стана Зелена престолнина, а невладините очекуваат зимава да биде најзагаден град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: