Еколошки советувања во Охрид за „Фер и здрава храна“ и за „Енергетска демократија“

Повеќе од 60 учесници беа дел од двете еколошки советувања на темите „Фер и здрава храна” и „Енергетска демократија” што се одржаа во Охрид, во организација на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот Бујар Османи денеска беше домаќин на претседателот на Европскиот комитет на регионите, Карл- Хајнц Ламберц. Османи и Ламберц на заедничката ...
| | веќе видена | слични

Министерот Милевски денеска се сретна со претседателот на Европскиот комитет на регионите, Карл Хајнц Ламбертс и со членовите на неговиот Кабинет. На средбата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска се сретна првиот човек на Европскиот комитет на регионите, Карл-Хајнц ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во организација на амбасадорот на Чешката Република, земја која тековно претседава со вишеградската група (В4), денеска се одржа работна средба на министерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше средба со амбасадорите на земјите од Вишеградската група во која членуваат Чешката Република, ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комитет на регионите е советодавно тело на Европската Унија, составено од локално и регионално избрани претставници кои доаѓаат од сите 28 земји – ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 322 | | | веќе видена

Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. Не сум оптимист, убеден сум дека не ...
сите 427 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 55 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еколошки советувања во Охрид за „Фер и здрава храна“ и за „Енергетска демократија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: