Не помогнаа ниту 16-те одбрани на Шего, Монпеље поразен пред дуелот со Вардар

Првиот противник на Вардар во групната фаза во Лигата на шампионите, Монпеље забележа пораз пред саботниот дуел со македонскиот првак. На гостувањето кај Ник ...
| | веќе видена | слични

Европскиот шампион Вардар сезоната во Лигата на шампионите ја отвори со победа на гостувањето кај Монпеље од 31:33. Вардар на овој натпревар беше предводен од ...
| | веќе видена | слични

Европскиот шампион Вардар со победа против Монпелје од 33-31 (17-16) ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. Во убав натпревар, исполнет со возбуда и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните се уморни и резигнирани. Тие се незадоволни од овие што владејат, а ужаснати од помислата дека оние од коишто едвај се ослободија можеби ќе се вратат ...
сите 389 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 308 | | | веќе видена

Ослободителна пресуда за кривичното дело несовесно работење во службата му изрече Основниот суд од Битола на екс- градоначалникот Владимир Талески, потврдија ...
сите 198 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и дека СДСМ сака да го закочи ...
сите 218 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не помогнаа ниту 16-те одбрани на Шего, Монпеље поразен пред дуелот со Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: