Антонио Гарсија стана нов соиграч на Кире Лазаров

3 копии

Еурофарм Работник ќе почека на првиот триумф во ЕХФ Лигата на шампионите, откако пропушти шанса на гостувањето во Шведска кај Савехоф, водејќи со пет гола ...
| | веќе видена | слични

Дејан Манасков и Веспрем ја запишаа шестата победа во шестиот натпревар во најсилниот унгарски шампионат. Вечерва избраниците на Камара славеа на гостувањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Официјално започна новата учебна година. Во 600 училишта во државата се одржува настава со физичко присуство, a за останатите е достапно учење на далечина, ...
сите 605 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
сите 375 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Руското МНР им понуди на владите на Азербејџан и Ерменија да посредува во мировните преговори за Нагорно-Карабах, нагласувајќи дека мора да запре воинствената ...
сите 393 | | | веќе видена

Во ЕУ се водат интензивни разговори со Бугарија за старт на преговори со Македонија, а Германија ќе направи се што може за Македонија да ги почне преговорите ...
сите 353 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антонио Гарсија стана нов соиграч на Кире Лазаров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: