Фурние: Ние ги победивме САД, ама ако загубиме на следниот меч…


Репрезентацијата на Франција направи изненадување и ги победи Соединетите Американски Држави во четрвтфиналето на Мундобаскетот во Кина што значи ќе се бори за ...
| | веќе видена | слични

Драматичниот пат на играта на репрезентацијата на Австралија во финишот од натпреварот за третото место влијаеше на тоа Србинот Богдан Богдановиќ да заврши на ...
| | веќе видена | слични

Америка во еден мирен и рутински меч против Полска славеше со 87:74 и го освои седмото место на Мундобаскетот, завршна позиција која никој не ја очекуваше од ...
| | веќе видена | слични

Големите очекувања од дрим тимот според Коби се производ на тоа што светот е опседнат со тоа дека Американците мора секогаш да доминираат. „Не е работа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 200 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фурние: Ние ги победивме САД, ама ако загубиме на следниот меч…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: