Кутињо: Сакам да се заблагодарам на Баерн со голови и добри перформанси на теренот


Филипе Кутињо, кој е позајмен за една сезона од страна на Баерн Минхен, вети дека ќе даде се од себе за Баварците. Тој пред „Билд“ зборуваше и за неговиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред натпреварот од првото коло од групната фаза од Лигата на шампионите против Наполи ги коментираше зборовите на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот голман Адријан е најзаслужен што актелуниот европски првак Ливерпул нема негатива на „Сан Паоло“ против Наполи, а на магичен начин ја спаси мрежата ...
| | веќе видена | слични

Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Манчестер Сити е најдобриот тим во овој момент во светот. „Граѓаните“ ја добија битката со „црвените“ за титулата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Германскиот стратег, Јирген Клоп има договор со Ливерпул до 2022 година, но без разлика на тоа што има уште многу време дотогаш во изминатиов период се говори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 167 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 420 | | | веќе видена

Политичката партија ВМРО ДПМНЕ уште пред два месеци со новите статутарни измени ја укина функцијата „почесен претседател“ што ја имаа поранешните претседатели ...
сите 156 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
сите 196 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 531 | | | веќе видена

Ковид кризата и изборите се двете најголеми причини за зачестените напади врз полициските службеници, оценува професорот на Факултетот за безбедност, Злате ...
сите 93 | | | веќе видена

Десет цивили ги загубија животите, а 30 се повредени во нападите извршени од ерменската армија врз цивилните населби во Азербејџан од почетокот на борбите во ...
сите 236 | | | веќе видена

Десетици заразаени деца и вработени по градинки за повеќе од две недели, а министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска смирува дека ситуацијата е ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кутињо: Сакам да се заблагодарам на Баерн со голови и добри перформанси на теренот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: