Прогноза на Ван Дер Мејде: Лукаку лесно ќе го победи Роналдо


Кристијано Роналдо во емотивното интервју со водителот на емисијата Good Morning Britain, се отвори пред навивачите за неговиот приватен живот, говорејќи дека ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто кое славниот фудбалски ас Кристиано Роналдо го даде за утринската програма на британската телевизија ИТВ , раскажа како се вљубил во Георгина ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку денови Кристијано Роналдо давал големо интервју за познатиот новинар Пирс Морган. И додека полека, но сигурно излегуваат деловите од неговото ...
| | веќе видена | слични

Скромната девојка со совршени телесни пропорции (85-62-90) , неделно заработувала по 250 фунти , кога се запознала со Роналдо во продавница за чевли на Гучи во ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери во средината на теренот на сите времиња, Чави, смета дека Стерлинг може да ги наследи Меси и Роналдо на врвот од светскиот фудбал. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на стручниот штаб добро се сеќава на ланското перфектно издание на Роналдо кој речиси сам го елиминираше шпанскиот прволигаш, кој иако имаше одлична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 И дека СДСМ сака да го закочи целиот процес затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. По последната ...
сите 215 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 септември. Денеска е Раѓање на Пресвета Богородица. Црквата го востановила овој празник поради ...
сите 21 | | | веќе видена

Според Ројтерс целтата на распределбата на американските трупи е од одбранбен карактер. Американските сили пред се ќе биле концетрирани на воздушната одбрана и ...
сите 345 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски, кого Ден Дончев, директорот на Фондот за здравство на Македонија (ФЗОМ) го прозва на вчерашната прес-конфренција му одговори во ...
сите 81 | | | веќе видена

Просечната месечна исплатена нето-плата во јули 2019 година, изнесува 25.104 денари и според објавените податоци на Државниот завод за статистика бележи раст ...
сите 46 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогноза на Ван Дер Мејде: Лукаку лесно ќе го победи Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: