Вечер на серенада во Делчево

5 копии
2 копии

Со едночасовен настап во Нишкиот културен центар, синоќа фолклорната група „Копачка“ од село Драмче, Делчево ги затвори Деновите на македонската култура во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на „Неделата за движење”, спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош” во соработка и поддржано од Град Скопје ја организираше манифестација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Движи се за здравје“ е манифестација која спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош“ ја организира во рамки на Европската недела на движењето што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почна пријавувањето за традиционалната манифестација „Пијанечки денови на сливата“, што ќе се одржи на 20 септември во Делчево. Целта е да се промовира сината ...
| | веќе видена | слични

Во склоп на Европската недела на движењето што се одржува од 16.09 до 22.09 2019 год., спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош“ во соработка со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 289 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 358 | | | веќе видена

Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. Не сум оптимист, убеден сум дека не ...
сите 310 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 55 | | | веќе видена

Новинарите присуствувале во Букајк во источната провинција на Саудиска Арабија каде што се наоѓаат погоните за преработка на нафта Абкаик. САД тврди дека Иран ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечер на серенада во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: