Јовески: Писмата на Јанева од Шутка се напишани на рака

2 копии

Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство се во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, се појавија интересни фотографии кои покренуваат ...
| | веќе видена | слични

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
| | веќе видена | слични

Целата приказна со писмата е незаконита, проблематична и ќе предизвика последици, вели професорот Гордан Калајџиев. Тврди дека од СЈО разбрал дека писмото ...
| | веќе видена | слични

Овие дилеми се отворија во јавноста откако вчера  професорот Гордан Калајџиев во телевизиска дебата сподели информации дека имал увид во писмото на Јанева и, ...
| | веќе видена | слични

Различно гледиште од експертите по кривично право за Законот за Јавно обвинителство. Пропаѓањето на синоќешните преговори не е изненадувачко, смета професорот ...
| | веќе видена | слични

Погубно е да се решаваат системски работи како Законот за ЈО на база на дневна политика врз основа на интереси на политичките елити, вели професорот по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовески: Писмата на Јанева од Шутка се напишани на рака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: