МЗТ изгуби со 33 поени разлика од Орадеа на турнирот во Романија


Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз во летниот подготвителен период, а тоа се случи на меморијалниот турнир „Антонио Алексе“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 529 | | | веќе видена

И по два дена откако ја поднесоа иницијативата – опозиционерите повторно бараат поддршка од колегите пратеници за формирањето на анкетна комисија, која според ...
сите 338 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 161 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 260 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 267 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ изгуби со 33 поени разлика од Орадеа на турнирот во Романија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: