Анчелоти е бесен: За два месеци се гради куќа, ние не можеме да ги средиме соблекувалните


Карло Анчелоти реагираше и тоа со многу лутина на бавното темпо на реконструкција на „Сан Паоло“, стадион и дом на Наполи, а критики претходно имаше и од ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул вчера загуби на гостувањето кај Наполи, а решавачки момент беше пеналот во финишот, кој го предизвика Енди Робертсон по дуелот со Хозе Калјехон. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Победата на Наполи над Ливерпул од 2-0 не само што најави голема битка за првото место во таа група, во која опасен ќе биде и австриски Салцбург, туку може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул синоќа доживеа пораз на гостувањето кај Наполи, загуби со 2-0, италијанскиот тим поведе од контроверзен пенал.Со голови во финишот на Дрис Мертенс и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанските клубови дефинитивно стануваат се посериозен фактор во елитното европско натпреварување, по се поголемите вложувања во играчкиот кадар. Наполи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Владата остварија средба со дел од родителите, ...
сите 224 | | | веќе видена

Љупчо Палевски е во добра здравствена состојба по вчерашниот брутален напад пред неговиот дом во Скопје. Уредникот на Инфомакс Александар Митовски објави ...
сите 61 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Страшна трагедија во Бразил го шокираше фудбалскиот свет изминатава ноќ. 20-годишниот фудбалер на бразилскиот третолигаш Национал Атлетико, Винисиус Корсини е ...
сите 59 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 185 | | | веќе видена

„Заев или Филипче - кој ќе одговара ако хронично болни пациенти на работа се заразат со Ковид 19 или не дај Боже, се случи најстрашното“ вели Милован Матовиќ- ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти е бесен: За два месеци се гради куќа, ние не можеме да ги средиме соблекувалните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: