За БЕСА е неприфатливо две страни вклучени во судски постапки да преговараат за иднината на државата


2 копии

За движењето БЕСА апсолутно е неприфатливо две страни вклучени директно или индиректно во судски постапки или се во истрага од специјалното или јавното ...
| | веќе видена | слични

До 30 септември Работната група за прочистување (ветинг) во полицијата треба да поднесе концепт околу тоа како ќе се извршува овој процес, кој според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. Не сум оптимист, убеден сум дека не ...
сите 577 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 242 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 55 | | | веќе видена

-Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста дека, до судија на претходна постапка кој постапува по предлог на одбрана на К.Ј. за укинување на ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За БЕСА е неприфатливо две страни вклучени во судски постапки да преговараат за иднината на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: