БАЛКАНЕЦ го скратил работното време на вработените и профитирал

Сопственикот на авто сервисот „Баграмели“ одлучил пред една година да ја укине работната сабота. На тој потег се одлучил заради нарушеното сопствено здравје ...
| | веќе видена | слични

Ресторанот „The Shop“ во градот Трој, во американската сојузна држава Њујорк бил принуден да ги затвори своите врати откако сите 26 работници дале отказ во ...
| | веќе видена | слични

„Гастропаб“ бил принуден да ги затвори своите врати откако сите 26 работници дале отказ во исто време поради одмазда предизвикана од долготрајни конфликти со ...
| | веќе видена | слични

Ресторан во градот Трој, во сојузната држава Њујорк, САД, бил приморан да ги затвори вратите откако целиот персонал истовремено му врачил оставка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Суспендираните полицајци во битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат. Поддршка добија и од ...
сите 267 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 233 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 266 | | | веќе видена

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
сите 144 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАЛКАНЕЦ го скратил работното време на вработените и профитирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: