(Видео) Анаконда долга 8 метри се обви околу крокодил и го уби


2 копии

Крокодилот кој некогаш припаѓал на легендарниот кубански лидер Фидел Кастро гризнал еден Швеѓанец, на кој потоа му била ампутирана раката. Ларс Лидегрен (79) ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
сите 323 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 58 | | | веќе видена

Двајца жители на Арачиново биле уапсени затоа што се обиделе да прегазат полицаец со возило.Според информациите на МВР, завчера, околу 22.30 часот, во селото ...
сите 461 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 230 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот патријарх ...
сите 38 | | | веќе видена

Пратениците на БЕСА излегуваат од пратеничката група на СДСМ, но коалицијата останува. Биљал Касами, Кастриот Реџепи, Дадил Зендели и Бастри Бајрами кои во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Анаконда долга 8 метри се обви околу крокодил и го уби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: