Прибе до Пендаровски: Владеeње на правото ако сакате евроинтеграции


Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со Рајнхард Прибе, поранешен директор во Европската Комисија и предводник на групата експерти за системски ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими народниот правобранител Иџет Мемети, со кого разговараше за тековните активности на омбудсманот во функција на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Кабинетот на шефот на државата, Пендаровски ја истакнал важноста на работата на народниот правобранител преку давањето предлози, совети, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Иџет Мемети, Народен правобранител. На средбата беше разговарано за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Билатералните односи меѓу двете држави, како и можностите за нивно унапредување во сите сфери од взаемен интерес, особено во економската сфера, културата, ...
| | веќе видена | слични

Да се расчити со криминалот, случајот Рекет да се истера до крај, за да докажеме дека имаме правна државата каде законите важат за сите, дури и за високите ...
| | веќе видена | слични

Во преговорите за влез во Европската унија треба да бидат вклучени и луѓе од бизнисот и нивните еснафски здруженија, рече претседателот Стево Пендаровски на ...
| | веќе видена | слични

Членството во НАТО и пристапните преговори со ЕУ значајно ќе ја подбрат инвестициската клима, а владеењето на правото останува еден од клучните услови за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска на годишнината од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор ги повика лидерите на другите партии на Албанците на средба, ...
сите 789 | | | веќе видена

Ниту една друга банка не е изложена на ризик што може да се одрази на нарушување на нејзината стабилност и солвентност. Банкарскиот систем се одликува со ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, му го додели мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој најави дека во наредните 20 ...
сите 329 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 381 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прибе до Пендаровски: Владеeње на правото ако сакате евроинтеграции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: