Села открива нов скандал: Во „Рекет” има бомба и за Бујар Османи


10 копии
3 копии

Првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вчера рече дека има сознанија оти во материјалот за скандалот „Рекет“ има „бомби“ и против вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска го прослави неговиот 40-ти роденден. Самиот Османи објави статус проследен со фотографии на социјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
сите 665 | | | веќе видена

Разрешувањето на притворената обвинителка Катица Јанева утре пред пратениците. Откако собранискиот спикер Талат Џафери, ги доби писмените согласности од сите ...
сите 250 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници за тоа како специјалната јавна обвинителка ...
сите 121 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 239 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села открива нов скандал: Во „Рекет” има бомба и за Бујар Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: