УРНЕБЕСНО: Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски


2 копии

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ вчера официјално се разведоа во Третиот суд во Белград.Самиот пејач истакна дека судницата наликувала на пазар, бидејќи се ...
| | веќе видена | слични

Фолк пејачот Аца Лукас подолго време е во лоши односи со сега и официјално бившата сопруга Соња Вуксановиќ, со која ја има ќерката Викторија.Конечно ...
| | веќе видена | слични

Пејачот Аца Лукас гостуваше во шоуто на Огнен Амиџиќ и тоа со новосоздадената ѕвезда Луна Џогани . Во еден момент кога Луна и Огнен зборувале за нејзината прва ...
| | веќе видена | слични

Фолк-пејачот Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ со која ја имаат седумгодишната ќерка Викторија, денеска и официјално се разведоа. И Соња и Лукас во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 322 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека не се сложува со констатацијата дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ сложно го донеле законот за легализација на ...
сите 152 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УРНЕБЕСНО: Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: